Cegła rustykalna w aranżacjach- jak ją wykorzystać?

Cegła rustykalna w aranżacjach- jak ją wykorzystać?

Cegła rustykalna mocno kojarzy nam się z tradycyjną architekturą i rozwiązaniami nawiązującymi do stylistyki wiejskich posiadłości. To bardzo poszukiwany model cegieł imitujący wygląd materiałów pochodzących ze starych obiektów. Są one jednak o wiele lepsze, ponieważ nie noszą żadnych śladów upływu czasu- a więc są odpowiednio trwałe i solidne. Jednak to nie jedyne zalety, jakie oferuje nam wybór tego rodzaju cegieł. To materiał idealny w stylizacjach modernistycznych, loft i klasycznych, który doskonale odnajdzie się w wielu ciekawych aranżacjach.

Cegła rustykalna - charakterystyka

Cegła rustykalna to produkt mający naśladować zabytkowe cegły z rozbiórek. Łączy w sobie zalety starych modeli cegieł- ich jakość i trwałość. Wytwarzane są zgodnie z tradycyjnymi metodami z wykorzystaniem wysokiej jakości komponentów niezbędnych do produkcji. Dodatkowo są one formowane ręcznie, dzięki czemu każda z nich jest unikatowa i niepowtarzalna. To ich główna zaleta, która sprawia, że są to modele tak często wybierane przez użytkowników. Mrozoodporne i małochłonne są idealne do zastosowania na zewnątrz obiektów. Zachowane w doskonałym stanie idealnie sprawdzą się w aranżacji wykonanych zarówno z tradycyjnych cegieł naturalnych, jak i płytek ceglanych.

Cegła rustykalna to odpowiednia alternatywa dla cegły rozbiórkowej.

Cegła zabytkowa, którą tak często możemy spotkać w wielu aranżacjach, ma kilka istotnych wad, które wpływają nie tylko na uzyskany efekt, ale także na jej trwałość. Jako iż pochodzi ona z rozbiórek starych obiektów, może być uszkodzona lub wyszczerbiona. Do tego dochodzi najczęściej podczas prac rozbiórkowych, ale nie jest to regułą. Dodatkowo najpewniej będzie ona nosić ślady wilgoci- w zależności od budynku, z którego została pozyskana czy warunków przechowywania. To stare cegły, które służyły przez długi czas. Trudno więc oczekiwać, aby były w idealnym stanie. Dlatego też wybór cegły rozbiórkowej nie zawsze świadczy o jej wysokiej jakości. Jeśli więc zależy nam na solidnym i estetycznym efekcie, zdecydowanie lepiej sprawdzi się w tym miejscu cegła rustykalna.

Cegła rustykalna to odpowiedni materiał do renowacji obiektów historycznych.

Warto wspomnieć również o tym, iż cegła rustykalna może być z powodzeniem stosowana w uzupełnianiu ubytków w obiektach zabytkowych- w renowacji kościołów, murów, domów, ale nie tylko. Ze względu na swój charakter i unikatowość idealnie wkomponują się w historyczne cegły i różne obiekty wykonane z ich pomocą. To nieoceniona na pomoc podczas konserwacji budynków i niezbędnych napraw.

cegla-czerwona-nowoczesna
cegla-czerwona-nowoczesne-wnetrze
cegla-czerona-retro-na-sciane
cegla-czerwona-do-domu-pelna
cegla-czerwona-recznie-formowana
cegly-czerwone-w-kuchni

Gdzie warto zastosować cegłę rustykalną?

Cegła rustykalna to uniwersalny materiał konstrukcyjny, możliwy do zastosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków i inwestycji. Jest niezwykle trwała i solidna, dzięki czemu doskonale sprawdzi się jako materiał na elewacjach czy cegła konstrukcyjna. W skutecznej dekoracji wnętrz możemy zastosować wiele różnych koncepcji konstrukcyjnych. To ciekawa odmiana w każdym miejscu, co doskonale odzwierciedla trendy obecne w stylu loft i ceglane ściany lub elementy.

Cegła rustykalna to ciekawe wrażenia estetyczne sprawiające naprawdę pozytywne wrażenie. Najczęściej stosowana w kuchni i salonie, gdzie w odpowiednim połączeniu jest niezwykle przyjemna dla oka bazą, która nie koncentruje na sobie zbytniej uwagi. Dzięki temu unikniemy efektu przytłoczenia, który przy tak wyraźnym motywie ściennym może szybko zdominować wnętrze. Świetnym rozwiązaniem są również płytki ceglane w różnych stylach. Z powodzeniem mogą być zastosowane w dowolnie wybranym miejscu. To odpowiednie rozwiązania w przypadku budowania ścianek działowych, kominków czy innych istotnych elementów konstrukcyjnych we wnętrzach. Co więcej, cegła rustykalna to idealny materiał dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tworzeniem, ponieważ daje on naprawdę wiele miejsca do popisu podczas tworzenia ciekawych aranżacji. To odpowiednie rozwiązanie do stworzenia przydomowego grilla czy wędzarni.

cegla-dekoracyjna-czarne
cegla-dekoracyjna-niepowtarzalne-wnetrze
cegla-dekoracyjna-nowoczesne-wnetrze
cegla-dekoracyjna-w-lofcie

Wybierz nieograniczone możliwości cegły rustykalnej

Odpowiedni komfort i warunki w środku budynku ma duże znaczenie w przypadku domów budowanych z tradycyjnych cegieł. Są to materiały o korzystnych wartościach izolujących, które zapewniają komfortowe warunki wewnątrz. Stosowanie naturalnych materiałów sprawia, że wewnątrz obiektów panuje optymalna wilgotność przyjazna dla zdrowia. Cegły naturalne nie mają również negatywnego wpływu na zdrowie. Dlatego też zdecydowanie warto postawić na te materiały konstrukcyjne podczas wykonywania wszelkiego rodzaju inwestycji. To ważne szczególnie w przypadku inwestycji zewnętrznych, ponieważ cegła rustykalna zapewnia odpowiednią mrozoodporność i niską chłonność wilgotności z zewnątrz. To doskonały materiał elewacyjny. Cegieł tradycyjnych nie trzeba zabezpieczać. Wykonane z ich pomocą konstrukcje nie wymagają więc żadnych późniejszych konserwacji i renowacji. To znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Dlatego też obiekty wykonane z materiałów naturalnych to korzystna inwestycja, która z pewnością zaprocentuje.

Udostępnij to!