Dachy też wymagają czyszczenia - efektywne sposoby

Dachy też wymagają czyszczenia - efektywne sposoby

Podobnie jak wnętrza, klatki schodowe, windy, czy elewacje, odpowiedniego czyszczenia wymagają także dachy budynków. Niezależnie od tego, czy są względnie płaskie, czy pod pewnym kątem spadziste, bywają narażone na zanieczyszczenia osiadające z powietrza i przynoszone przez wiatr. Jeśli dodać do tego wodę deszczową, nagle okaże się, że na dachu zbiera się szlam, drobne kamyczki, piach, sadze, ziemia i inne zanieczyszczenia. Na których potrafi wyrosnąć mech, pleśnie lub nawet grzyby.

Czyszczenie dachów Warszawa służy nie tylko dobremu wyglądowi całego budynku. Chodzi o zapewnienie odpowiedniej konserwacji, sprawdzeniu przy okazji stanu poszycia dachowego, usunięcie zanieczyszczeń i sprawdzenie, czy nie spowodowały one uszczerbków w powierzchni dachu.

Niezależnie od rodzaju dachu, celem jego oczyszczenia. Najczęściej najmuje się pracowników firmy specjalizującej się w pracach na wysokości. Jej pracownicy posiadają odpowiednie umiejętności i kwalifikacje. Aby umieć bez ryzyka wypełnić zlecone im zadania, nie ryzykując niepotrzebnie zdrowiem i życiem. Dodatkowo muszą zostać oni wyposażeni przez swoich pracodawców w odpowiednie ubrania, liny i uprzęże, dzięki którym mają być bezpieczni.

Pracując na wysokości

W skład wyposażenia pracownika czyszczącego dach wchodzi tez ekwipunek służący do usunięcia zanieczyszczeń o różnym charakterze, w tym myjki. Trzeba pamiętać, że prace na dachu mają specyficzny charakter - bywają niebezpieczne same w sobie. Nie można więc wykonywać ich, czy planować w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych jak opady, czy zbyt silny wiatr.

Zaniedbanie czystości dachu może skutkować pogarszaniem jego stanu i w rezultacie wymianą jego pokrycia na mniejszej lub większej powierzchni. Co może łączyć się ze sporymi kosztami. Zlecając czyszczenie dachów w miarę regularnie, można uniknąć tego typu nieprzyjemności lub zminimalizować wydatek. Jeśli wymianie będzie podlegać mały kawałek powłoki lub tylko kilka dachówek. Naruszenie powierzchni na skutek nieusuwanego na czas brudu może doprowadzić w rezultacie także do uszkodzenia dalszych warstw dachu, co w rezultacie spowoduje jego przeciekanie.

Usługi związane z czyszczeniem dachów, są dzisiaj łatwo dostępne i na tyle tanie, że warto mieć je na uwadze. Zaleca się, aby obejrzeć cały dach pod kątem zabrudzeń i uszkodzeń przynajmniej raz do roku. Dokładniejsze kontrole natomiast są uzasadnione raz na pięć lat. Niezależnie od rodzaju pokrycia, wszelaki brud i kontakt z wodą będzie na niego wpływał negatywnie. Usunięcie zagrożenia uszkodzeniem nie jest drogie i skomplikowane; nie warto więc ryzykować i udawać, że jeśli się czegoś nie widzi, to tego nie ma. Skutki takiego podejścia mogą być i drogie i tragiczne.

Udostępnij to!