Twoja Firma - portal nowoczesnego przedsiębiorcy
- Autor Firma
Płytka elewacyjna — dla wnętrza z charakterem
Płytka elewacyjna ceglana to wspaniałe rozwiązanie do zastosowania na ściany i elewacje. Od kilku lat dekorowanie cegłą staje się coraz popularniejsze. Cegła jest fantastycznym materiałem pasującym do różnych stylów aranżacyjnych. Pierwotnie używana była głównie w stylu rustykalnym, vintage lub loft. Jednak dzisiaj można z pewnością stwierdzić, że cegła czy klinkier są ponadczasowe i uniwersalne. W każdym stylu znajdą one swoje miejsce. Z powodzeniem zastosujesz je także na zewnątrz budynku.
Płytka elewacyjna cegłopodobna, czyli cegła w nowej odsłonie
Chcesz uzyskać ponadczasowy efekt w nowym lub adaptowanym budynku? Zastosuj na ściany i elewacje najlepsze jakościowo materiały. Dzięki nim uzyskasz pożądany efekt. Znakomicie sprawdzi się aranżacja z użyciem ręcznie formowanych cegieł lub klinkieru. Dlaczego warto wybrać akurat te surowce? Przede wszystkim ze względu na to, że są one ekologiczne, trwałe i ponadczasowe.
Unikalne właściwości cegły i płytki elewacyjnej
Czy płytka elewacyjna to produkt trwały? Zdecydowanie tak. Okładziny naturalne są odporne na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Są wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne i wahania temperatury. Nadają się do pomieszczeń, gdzie panuje wilgoć. Bardzo trudno je zarysować, dzięki czemu idealnie nadają się do często użytkowanych wnętrz. Cegły i płytki cegłopodobne nadają się nie tylko do zastosowania wewnątrz budynku.
Cegła to materiał, który coraz częściej można spotkać w domach czy przestrzeniach biurowych. Jest ona często wykorzystywana przez architektów wnętrz w nowoczesnych aranżacjach. Nadaje wyjątkowości i charakteru wnętrzu domowemu oraz przestrzeni biurowej. Jeśli jednak w remontowanym pomieszczeniu jest niewiele miejsca, warto wybrać płytkę cegłopodobną. Cegła czy kamień dekoracyjny to ciężki materiał — w niektórych pomieszczeniach ich użycie jest niewskazane. Jest to spowodowane ryzykiem zbyt dużego obciążenia stropu. W tym przypadku klinkier sprawdzi się najlepiej, ponieważ nie zabiera przestrzeni i jest lekki. Jego grubość nie przekracza 3 cm.
Jaka dobrać płytkę cegłopodobną do wnętrza?
Oferowane przez naszą cegielnię ręcznie formowane wyroby z powodzeniem zastosujesz na ściany i elewacje. Dzięki temu stanie się ono eleganckie i ponadczasowe. Poszczególne wersje płytek cegłopodobnych różnią się od siebie kolorem, rozmiarem czy strukturą. Każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie u nas produkt odpowiadający swoim potrzebom. Dzięki temu, że jesteśmy manufakturą, mamy możliwość wyprodukowania także innego rozmiaru wybranej płytki.
Wszystkie wyroby wykonujemy ręcznie — według starej, ponad 40-letniej receptury. Przekazujemy ją z pokolenia na pokolenie. Wysoka jakość każdej sztuki towaru powoduje, że jest ona unikalna i wyjątkowa. Płytka ceglana jest wolna od pleśni, grzybów czy nieprzyjemnego zapachu, który cechuje cegły z odzysku.
Spośród dostępnego w sprzedaży klinkieru oferujemy taki, który jest wierną imitacją starych materiałów. Jeśli więc chcesz nawiązać do antycznej osady lub gotyckiej katedry te produkty będą właściwe. Posiadają one liczne wżery na powierzchni. Inne warianty mogą mieć gładkie lico, np. wersja loft, która powstała poprzez cięcie pełnej cegły. Kolorystyka tych płytek to mieszanka cegieł pomarańczowych, wiśniowych i czerwonych. Idealnie dopasujesz je do dekoracji z naturalnego drewna lub metalu.
Jeśli żadna płytka z oferty nie pasuje do Twojej wizji, chętnie wykonamy dowolną płytkę na zamówienie. Czas oczekiwania to 4 tygodnie, parametry i cena są do ustalenia. Wystarczy, że wyślesz nam swój projekt.
Cegła dekoracyjna wewnętrzna i zewnętrzna — jak ją zaaranżować?
Płytka cegłopodobna jest idealna do aranżacji przede wszystkim dużych przestrzeni domów i obiektów. Klinkier dobrze sprawdzi się jako elewacja budynku w połączeniu z antracytowym dachem i stolarką okienną. We wnętrzu postarzany klinkier będzie pasować do koloru czarnego lub antracytowego frontów meblowych, uchwytów czy drzwi. Ciekawą aranżacją jest połączenie płytki melanż z kolorem białym — ścian, mebli czy armatury łazienkowej. Czysta biel podkreśli jeszcze bardziej strukturę cegły.
Płytka ceglana w dużych przestrzeniach może znajdować się na ścianie oraz na podłodze. Można nią wyłożyć większość pionów, a i tak nie będzie jej zbyt wiele. W przypadku mniejszych powierzchni warto zastosować klinkier tylko na jednej ścianie lub wnęce. Płytka elewacyjna nadaje się do podkreślenia np. ściany za telewizorem, kominka czy filaru. Jeśli do tego dobierzesz pasujące oświetlenie, które uwypukli strukturę cegły, efekt będzie oszałamiający.
Klinkier to nie tylko wybór do salonu. Płytki z powodzeniem zastosujesz w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka. W kuchni można je wykorzystać na tzw. fartuch, czyli pokrycie ściany między blatem a górnymi szafkami. W łazience możesz postawić na ceglaną podłogę i ścianę za lustrem lub wanną. Na ścianie z klinkierem bez problemu powiesisz telewizor, kwietnik lub nowoczesną grafikę. Cegła będzie dla nich idealnym tłem.
Skontaktuj się z nami, jeśli masz wątpliwości, jaką płytkę elewacyjną zastosować lub jaka sprawdzi się najlepiej. Nasz profesjonalny i doświadczony zespół doradzi i pomoże na każdym etapie wykonania inwestycji. Zapoznaj się także ze zdjęciami naszych realizacji — dotyczących domów prywatnych, biur czy zabytków. Zainspiruj się nimi w aranżacji swojego wnętrza.