Profesjonalne sprzątanie biur

Profesjonalne sprzątanie biur

W celu zapewnienia wysokiej, jakości konserwacji lub ogólnego sprzątania biura, wiele nowoczesnych firm wybiera usługi – sprzątanie firm: Józefów, Konstancin, Wawer. Dlaczego taka sytuacja?

Po pierwsze, sprzątanie biura następuje przy użyciu specjalnych środków czyszczących i specjalistycznego sprzętu. Pracownicy firmy sprzątającej są zainteresowani wynikami pracy, ponieważ od tego zależy poziom ich dochodów. Po drugie, właściciele firm zamawiających sprzątanie biura nie muszą ponosić kosztów na zatrudnienie pracowników i płacić z tego tytułu składek ZUS.

Sprzątanie firm: Józefów, Konstancin, Wawer – obsługa biur

Firma wykonująca sprzątanie firm Józefów na terenie województwa mazowieckiego świadczy usługi dla biur: codzienne, ekspresowe lub po remontach. Oprócz standardowych usług, zawierane są również indywidualne umowy, które opisują częstotliwość pracy, ich rodzaje i płatności w możliwie najdrobniejszych szczegółach. Można wybrać tylko te prace porządkowe, które są naprawdę potrzebne.

Główne prace wykonywane przy ogólnym sprzątaniu biur

Standardowa lista prac dotyczących ogólnego sprzątania w biurze obejmuje:

  • Wycieranie kurzu ze wszystkich powierzchni tzn. meble tapicerowane i szafki, sprzęt biurowy. Jak również gniazdka, przełączniki i inne elementy wyposażenia wnętrz.
  • Odkurzanie i czyszczenie podłóg i listew przypodłogowych, a także ich dezynfekcja. Czyszczenie szklanych przegród biurowych, mycie parapetów i drzwi, czyszczenie monitorów komputerowych za pomocą specjalistycznych środków. Odkurzanie wykładzin dywanowych.
  • Mycie i dezynfekcja instalacji wodno-kanalizacyjnych (muszle sedesowe, prysznice, zlewy, umywalki), polerowanie powierzchni metalowych i chromowanych. Czyszczenie płytek w łazience/ kuchni, usuwanie śmieci, czyszczenie pojemników na śmieci i wkładanie do nich nowych worków.
  • Czyszczenie na mokro zewnętrznych powierzchni kuchenek, okapów kuchennych, lodówek, zmywarek, pralek, mikrofalówek i innych urządzeń kuchennych.

Mycie okien w biurze

Do usług sprzątających może wchodzić mycie okien, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, czyszczenie żaluzji z brudu i kurzu. Mycie okien w biurze jest często trudniejsze niż w mieszkaniu. Powodem tego są wysokie sufity i duża powierzchnia przeszklonych powierzchni. Najlepiej jest zorganizować pracę sprzątaczy po godzinach, aby nie przeszkadzać pracownikom biurowym.

W takim przypadku zamówienie zostanie wykonane szybciej. Profesjonalne mycie okien utrzymuje je w czystości o wiele dłużej niż w przypadku standardowego mycia za pomocą improwizowanych środków. Wynika to z zastosowania wysoce skutecznych detergentów, z których niektóre pozostawiają specjalną warstwę antystatyczną i hydrofobową na szybach.

Pielęgnacja podłóg w biurze

Niezależnie od intensywności działania, zapewnienia ochrony przed brudem, podłogi wymagają profesjonalnej opieki. Czyszczenie podłóg w biurze musi odbywać się z określoną częstotliwością, w tym stosowanie specjalnych środków chemicznych i sprzętu. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji podłogi w biurze nabierze ona połysku i będzie chroniona przed wpływami mechanicznymi i atmosferycznymi. Firma wykonująca usługę sprzątania biur posiada nowoczesne detergenty, które w połączeniu z substancjami ochronnymi pozwalają przywrócić oryginalną strukturę każdej podłogi.

Firma świadczy usługi także w zakresie pielęgnacji podłogi wykonanej z marmuru: polerowanie i krystalizację marmurowych podłóg, blatów, parapetów, schodów, innych pionowych i poziomych powierzchni z kamienia. Pozwala to wyeliminować pęknięcia w marmurze, gromadzenie się brudu w rogach i krawędziach powstawanie plam i przebarwień kamienia.

Czyszczenie dywanów w biurze

Sprzątanie Wawer to także profesjonalna pielęgnacja wykładzin dywanowych. Czyszczenie na mokro, odbywa się w oparciu o właściwości absorpcyjne specjalnych kompozycji detergentowych. Pozwala to usunąć nie tylko plamy powierzchniowe, ale także oczyścić produkt i przywrócić wykładzinie oryginalny wygląd. W przypadku różnych rodzajów produktów stosowane są różne metody czyszczenia i odpowiednie profesjonalne narzędzia. Detergenty używane do pracy są całkowicie nieszkodliwe i bezwonne.

Czyszczenie wykładzin dywanowych obejmuje następujące czynności:

  • Obróbka wstępna roztworem czyszczącym
  • Zmechanizowane czyszczenie struktury materiału
  • Jeśli to konieczne, dodatkowe czyszczenie plam ręcznie
  • Usuwanie brudu i pozostałości roztworu czyszczącego z dywanu.

Takie prace muszą odbywać się pod nieobecność pracowników biurowych, dlatego należy ustalić dokładny termin wykonania usługi. Całkowity koszt sprzątania biura można ustalić dopiero po sprawdzeniu obszaru. Podczas wstępnego zamawiania usług przez telefon, klient otrzyma podstawowe informacje na temat stawek i świadczonych usług.

Udostępnij to!