Wózek inwalidzki Lublin

Wózek inwalidzki Lublin – znajdź model według indywidualnych potrzeb

Wózek inwalidzki to propozycja dla mieszkańców całej Polski, nie tylko okolicy miasta. W naszym kraju żyje wiele osób, które wymagają specjalnej opieki medycznej. A sporo z nich potrzebuje wózka inwalidzkiego, aby móc normalnie funkcjonować.

Jakie są rodzaje wózków inwalidzkich i jak wybrać odpowiedni, aby ułatwić życie osobie z niepełnosprawnością?

Rodzaje wózków inwalidzkich

Możemy je podzielić na dwa podstawowe rodzaje:

– ręczne (standardowe);

– elektryczne.

Wózki inwalidzkie ręczne

Standardowe wózki inwalidzkie widywane bardzo często w ośrodkach opieki oraz szpitalach. Polecany szczególnie osobom, które mogą liczyć na pomoc krewnych i opiekunów, którzy mogą pchać wózek na dłuższych dystansach lub na stromym terenie. Wymaga siły rąk, dlatego stanowi najbardziej podstawową wersję wózka inwalidzkiego.

Wózki inwalidzkie elektryczne

Są bardziej zaawansowane i zapewniają znacznie większą ilość opcji. Idealne dla osób, które nie chcą lub nie mogą korzystać z pomocy asystentów, nie mają również siły, aby przesuwać wózek siłą rąk. Świetnie sprawdzają się na nierównych terenach oraz na długich dystansach.

Klasyfikacja wózków inwalidzkich może zostać przedstawiona również w podziale na:

standardowe – spotykane najczęściej w szpitalach i placówkach medycznych;

aktywne – lekkie, wykonane najczęściej z aluminium, przeznaczone głównie dla osób, które lubią podróże i często wybierają się na wycieczki;

stabilizujące – z konstrukcją idealną dla osób, potrzebujących specjalnego podparcie dla karku, głowy czy dłoni;

pokojowe – dla osób, które potrzebują stałej opieki i rzadko wychodzą na zewnątrz;

terenowe – charakteryzują się dużymi kołami, idealnymi na strome tereny;

sportowe – dostępne w różnych odmianach, w zależności od dyscypliny sportu, jaką chce wykonywać osoba z niepełnosprawnością. Wykorzystywane przez paraolimpijczyków oraz osoby lubiące aktywność.

Wózek inwalidzki Lublin – jak wybrać?

Chcąc wybrać wózek inwalidzki Lublin, który sprawdzi się dobrze i długo, musimy wziąć pod uwagę stan osoby niepełnosprawnej, jej aktywność oraz wymagania opiekuńcze. Podczas wyboru wózka sprawdźmy także jego konstrukcje. Wózki lżejsze lepiej sprawdzają się podczas przewożenia z miejsca na miejsce, wózki terenowe charakteryzują się solidniejszą budową, często jednak są niepraktyczne podczas wycieczek na miejskich chodnikach.

Dla pewności dobrego wyboru najlepiej zapytać o radę pracownika sklepu medycznego. Lub kierować się opinią lekarza czy fizjoterapeuty. Pomoże on dobrać idealny wózek inwalidzki na potrzeby osoby, która go potrzebuje. Pamiętajmy, że dobry wybór znacznie ułatwi życie tym, którzy nie mogą poruszać się samodzielnie. Kupując wózek inwalidzki dla osoby z niepełnosprawnością, nie podejmujmy decyzji pochopnie. Sprawdźmy wszystkie dostępne opcje i postawmy na to, co posłuży nie tylko długo, ale przede wszystkim dobrze i zapewni lepsze, aktywniejsze życie.

Udostępnij to!