Jakie są przepisy dotyczące frezowania pni?

Jakie są przepisy dotyczące frezowania pni?

Frezowanie pni jest to usługa, którą wykonuje się tuż po usuwaniu drzew. Po wycince drzewa, czy to na działce, przy drodze, w terenie, w pobliżu sieci podziemnych, zostają pnie, które trzeba usunąć.

Frezowanie jest metodą całkowicie mechaniczną i bardzo skuteczną. Do tego, aby usunąć takie pnie potrzebna jest oczywiście profesjonalna frezarka. Warto wiedzieć, że frezowany karp wykonuje się najczęściej do około 30 centymetrów, poniżej poziomu gruntu.

Frezarka do pni jest to maszyna za pomocą której usuwane są pozostałości drewna. Usługę frezowania wykonuje się z konieczności, z racji bezpieczeństwa, w celu oczyszczenia działki lub też ze względów estetycznych. Warto wiedzieć, iż wyżej wymieniona maszyna, czyli frezarka jest wyposażona w specjalną tarczę, która rozdrabnia pniaki drzew na zrębki. Tarcza porusza się dzięki siłownikom hydraulicznym, wiec ma ona bardzo dużą moc i poradzi sobie z każdym pniem.

Frezowanie pni – jaka to maszyna?

Maszyna ta, może regulować także wysokość tarczy czyli może ją opuszczać i podnosić. Bez pomocy profesjonalnego sprzętu ale także i nieraz fachowca w tej dziedzinie, pniaków trudno się pozbyć w sposób samodzielny. Poprzez frezowanie można usunąć te najmocniej wrośnięte i największe pnie. Po zastosowaniu sprzętu do frezowania pni, zostaje jedynie gołe miejsce do zagospodarowania terenu. Można bez problemu zasiać tam trawę lub zagospodarować to miejsce pięknymi kwiatami. Frezowanie pni jest niełatwą pracą dlatego warto w tej kwestii zdać się na profesjonalistę. 

Zespół profesjonalistów, który ma doświadczenie w usuwaniu pni po drzewach, na pewno poradzi sobie z tym zadaniem. Fachowiec pomoże w doborze rodzaju szlifierki tak, aby poradziła sobie z danym pniem. Dokona oceny na podstawie wielkości oraz objętości danego pnia.

Po wykonaniu wszelkich prac należy posprzątać oraz oczyścić cały teren z wszelkich pozostałości drzewa. Po pniu zostaje jedynie trochę kory, którą trzeba rozgrabić i w tym miejscu można zasadzić inne drzewo, krzew czy kwiaty. Ziemia w tym miejscu, w którym był pień jest bardzo dobra, ma sprzyjające środowisko do tego, aby inne rośliny z powodzeniem przyjęły się na ta miejsce, rosły i dawały owoce.

Z tego względu zaleca się wycinanie drzewa do końca, właśnie poprzez usługę frezowania pni. Frezowanie doskonale oczyszcza całą działkę. Warto również wiedzieć, że w przeciwieństwie na przykład do karczowania specjalistyczną koparką, przy metodzie frezowania nie ma żadnych dodatkowych kosztów, które są związane z wywozem oraz również z utylizacją ,,karpiny”.

Udostępnij to!