Jak wybrać dobry i rozkładany narożnik z pojemnikiem

Jak wybrać dobry i rozkładany narożnik z pojemnikiem

Rozkładany narożnik z pojemnikiem to dla dość wielu z nas narożnik z funkcją spania w kształcie litery "L". Taki narożnik ma proste siedzisko, prostokątne podłokietniki i trzy spore prostokątne poduszki pełniące rolę oparcia. Tego typu meble wypoczynkowe są bardzo popularne. Jeśli chodzi o młodych rodziców, bo tacy rodzice mają niewielkie mieszkanie. Jeden pokój dla dziecka lub dwóch, skromną kuchnię, malutką łazienkę, przedpokój i salon, który jest dodatkowo sypialnią rodziców.

WYMIARY I SKŁAD

Tam właśnie przyda się taki dość długi rozkładany narożnik z pojemnikiem. Bo tego typu mebel jest dość uniwersalnym. Ale liczy się też i to, że może on mieć kremowe poduszki i brązową całą resztę. Może być tak, że kolor kremowy będą miały podłokietniki i poduszki, a reszta będzie brązowa. Poduszki mogą być też żółtymi podczas gdy cała reszta będzie jasno niebieska. No bo jeśli chodzi o te narożniki z funkcją spania w wersji trzyosobowej, to opcji jeśli chodzi o kolor materiałowej tapicerki jest dość wiele. Istnieją też te opcja które przewidział producent i opcje które może dobrać sobie klient. Choć te nietypowe kombinacje dość często są dostępnymi za dopłatą. No ale ta dopłata jeśli już jest, to zazwyczaj jakieś kilkadziesiąt złotych. W każdym razie to akceptowalny koszt. Znacznie więcej dopłaca się wtedy gdy miejsce do spania musi mieć długość 220 centymetrów. Wtedy jest to coś znacznie dłuższego niż standard.

Rozkładany narożnik z pojemnikiem to w przypadku opcji trzyosobowej także nowoczesna funkcja spania połączona z nowoczesnym mechanizmem rozkładania, który działa bardzo dobrze w porównaniu z mechanizmem rozkładania sprzed trzech dekad, bo tamte mechanizmy składały się ze stalowych elementów które tarły o siebie, a nowsze patenty są lepsze, bo nie istnieją w ich przypadku te same problemy. Bardzo ważnym jest też i to, że podczas rozkładania ma się też niezwykle wygodny dostęp do pojemnika z pościelą.

GDZIE POSTAWIĆ NAROŻNIK?

Kluczowe znaczenie ma też i to, że typowe miejsce do spania po rozłożeniu ma 200 centymetrów długości i jakieś 140 centymetrów szerokości, czyli jest to dostatecznie dużo miejsca dla dwóch typowych dorosłych osób. Bardzo ważnym jest też design takiego rozkładanego narożnika z pojemnikiem. Złożony ma on kształt litery "L", prostokątne podłokietniki po bokach i trzy wielkie poduszki które są oparciem. W niektórych wersjach te poduszki są przyszyte na stałe, a w innych zdejmuje się je podczas każdego rozkładania, ale nie jest to kłopotliwe. Tego typu narożnik może mieć też niestandardową tapicerkę, czyli nie jakiś jednolity kolor, ale tapicerkę z wzorami, która też jest materiałową.

Udostępnij to!