Copywriting – zlecenia zleceniom nierówne

Copywriting – zlecenia zleceniom nierówne

Szukasz copywriterskich zleceń? Może sam poszukujesz copywritera? W tym tekście napiszę, jak zlecać oraz jak odpowiadać na zlecenia w Copywritingu. Copywriting – zlecenia zleceniom nierówne Zacznijmy może od osób i firm, które zlecają (outsourcują) copywriterskie prace.

Wielokrotnie zdarza mi się czytać ogłoszenia na różnorodnych portalach i forach, które absolutnie w żaden sposób nie tłumaczą przedmiotu zlecenia i wymagań klienta.

Czy firmom zależy na tym, aby na ogłoszenie odpowiedzieli zawodowi i doświadczeni copywriterzy? Oczywiście (a przynajmniej powinno zależeć). Źle napisane, odpychające ogłoszenie może jednak powodować, że do realizacji zgłoszą się wyłącznie osoby bez doświadczenia.

Copywriting. Czym to jest spowodowane?

Doświadczony copywriter, czytając ogłoszenie, zdaje sobie sprawę z tego, z jakim kontrahentem przyjdzie mu współpracować. Jakie elementy ogłoszenia odrzucają copywritera?

• Sprzeczne informacje w treści ogłoszenia;

• niskie stawki – oczywiście;

• nieprzyjemny ton, w którym ogłoszenie zostało napisane;

• bardzo ogólnie opisane zlecenie.

Copywriting – zlecenia z perspektywy copywritera Zaczynasz przygodę z copywritingiem na własną rękę i szukasz zleceń?

Może doświadczyłeś kiepskiego okresu, w którym Twoja działalność nieco zamarła? Jeżeli tak, pozwól, że dam Ci rady, jak szukać copywriterskich zleceń. O ile nie przymierasz głodem i masz odłożone nieco gotówki, nie powinieneś drastycznie obniżać swojej regularnej stawki. Jeżeli zrobisz to raz, firmy będą od Ciebie wymagać tego cały czas. Zwłaszcza stali klienci.

Copywriting. Jak pozyskać zlecenia?

Poza tym pamiętaj, że podejrzanie wyglądające ogłoszenia z reguły takimi są. Lepiej nic nie napisać i przeznaczyć swój czas na inne pożyteczne rzeczy, niż zostać oszukanym. Jeżeli szukasz ogłoszeń i okazji do podjęcia copywriterskiej pracy, powinieneś regularnie odwiedzać takie portale jak: OLX, Oferia, Allegro, czy różne branżowe fora – np. grawitacje Pani Kingi lub fora regionalne.

Jeżeli masz mało pracy, a copywriterskie zlecenia są bardzo ubogie, warto pomyśleć o rozkręceniu swojego bloga, który może okazać się całkiem niezłą inwestycją. We wpisach pokażesz swój profesjonalizm, a ranking Google na pewno doceni Twoją pracę.

Udostępnij to!