Dlaczego warto odpowiednio wcześnie wymienić tłumik?

Dlaczego warto odpowiednio wcześnie wymienić tłumik?

Obecnie jednym z lepiej prosperujących segmentów na rynku pierwotnym jest sprzedaż tłumików. Gdynia oferuje wiele miejsc, w którym możemy kupić zarówno nowy, jak i używany tłumik do swojego pojazd

Warto pamiętać, że tłumiki zużywają się średnio co 3-4 lata przy intensywnej, ciągłej eksploatacji.

Odpowiednio wczesna wymiana tłumika może uchronić nas od konieczności wymiany innych elementów układu wydechowego. W związku z nieprzychylnymi warunkami, w jakich pracują tłumiki, producenci nie dają na nie gwarancji. Na tłumik poza ogromnymi różnicami temperatur, działają również żrące substancje, które powstają poprzez mieszanie się produktów ubocznych spalin wydostających się z układu wydechowego ze skraplającą się wewnątrz tłumików wodą.

Najczęściej cierpi miejsce połączenia układu wydechowego z tłumikiem.

Dlaczego warto wymienić tłumik? Mechanik Gdynia radzi:

Jazda z dziurawym tłumikiem to nie tylko nieprzyjemne doświadczenie, ale również często nielegalne. Funkcjonariusz drogówki może sprawdzić ilość generowanych przez pojazd decybeli. Jeżeli będzie przekraczać normę, dowód rejestracyjny pojazdu zostanie zatrzymany, a my zapłacimy mandat.

Tłumików nie warto również naprawiać, zwłaszcza, gdy istnieje wiele miejsc, w których prowadzi się sprzedaż tłumików.

Gdynia pełna jest warsztatów, serwisów i komisów, w których możemy dopasować nowy tłumik do swojego pojazdu. Często możemy poprosić o pomoc sprzedawcę, który służy radą i fachowo doradzi nam, jaki tłumik będzie kompatybilny z posiadanym przez nas samochodem.

Udostępnij to!