Automatyczna skrzynia biegów - zużycie paliwa

Automatyczna skrzynia biegów - zużycie paliwa

Automatyczna skrzynia biegów jak sama nazwa wskazuje, zapewnia automatyczną zmianę biegów w pojeździe, w trakcie jazdy, bez konieczności ingerencji kierowcy. Jest to z pewnością bardzo komfortowe rozwiązanie dla użytkowników aut.

Jednak często wiąże się to z większym zużyciem paliwa przez samochód. W sytuacji optymalnej obsługi manualnej skrzyni biegów, zużycie paliwa przez samochód wyposażony w manualną skrzynię, jest zazwyczaj niższe w granicach 0,9-1,2 l/ 100 km, od auta z automatyczną skrzynią biegów.

Jednak w sytuacji, kiedy nie można zapewnić optymalnej obsługi manualnej skrzyni, czyli w typowym ruchu po drodze, różnice te się zacierają.

Dlatego zastosowanie automatycznej skrzyni biegów nie zawsze wiąże się z jednoznacznym większym zużyciem paliwa. Automatyczne skrzynie biegów są bardzo trwałe. Jednak z uwagi na bardziej złożoną budowę są bardziej podatne na błędy w serwisowaniu, w porównaniu do skrzyń manualnych.

Naprawa automatycznych skrzyń biegów

Co może wiązać się z tym, że bardziej kosztowna będzie naprawa automatycznych skrzyń biegów a mechanik Gdynia policzy sobie krocie. Poznań i inne duże miasta Polski, są bogate w oferty różnych warsztatów samochodowych, oferujących naprawę automatycznej skrzyni biegów.

Jednakże przed wyborem miejsca naprawy naszego auta, warto sprawdzić, czy osoby naprawiające mają w tej kwestii doświadczenie, ponieważ naprawa automatycznej skrzyni biegów jest dosyć skomplikowana.

Udostępnij to!