Pomysł na tanie ogrzewanie.

Pomysł na tanie ogrzewanie.

Osoby, które posiadają własny dom, zapewne wiedza jak duże koszty generuje utrzymanie i ogrzanie własnego budynku. Coraz więcej osób poszukuje alternatywy dla opalania i ogrzewania domu tradycyjnymi metodami jak węgiel czy gaz. W ostatnich latach zauważyć można znaczny wzrost sprzedaży pieców centralnego ogrzewania, które dostosowane są do spalania ekogroszku oraz pelletu (peleciarka). Jest to bardzo wygodna i stosunkowo niedroga forma ogrzewania domu.

Peleciarka

Jeżeli jesteśmy posiadaczami domu na wsi i w naszym gospodarstwie wykorzystujemy różnego rodzaju surowce jak słoma, trociny lub inne podobne rzeczy, to warto zastanowić się nad zakupem urządzenia, które wytworzy nam materiał, którym ogrzejemy nasz dom. peleciarka, bo tak nazywa się to urządzenie, składa się z silnika o dużej mocy, cylindra, do którego wsypujemy materiał oraz części, w której prasowane są wsypywane materiały. Koszt peleciarki zależny jest od jej wydajności i wielkości silnika. Im większe urządzenie, tym więcej w ciągu godziny pracy wytworzymy peletu.

Posiadając takie urządzenie, możemy także zarabiać całkiem przyzwoite pieniądze, gdyż zbyt na pelet jest cały czas i z roku na rok wzrasta. Składniki peletu mogą być bardzo różne. Wykorzystać możemy do niego praktycznie wszystkie pozostałości z gospodarstwa rolnego. Jest jeden warunek – muszą być suche. Po dodaniu składników wiążących, które możemy nabyć np. w markecie budowlanym, wystarczy, że odpowiednio wymieszamy substrat i przepuścimy przez naszą peleciarkę. Jak widzisz proces produkcji peletu jest dosyć prosty.

Udostępnij to!