Koncentratory tlenu Lublin – zapewnij sobie odpowiednią dawkę tlenu

Koncentratory tlenu Lublin – zapewnij sobie odpowiednią dawkę tlenu

Koncentratory tlenu to produkty przeznaczone dla osób, które wymagają ciągłego dostarczania tlenu. Stanowią nowocześniejszą i bezpieczniejszą alternatywę dla butli ze sprężonym tlenem, przy których w razie wycieku wzrasta ryzyko wybuchu pożaru.

Koncentratory tlenu wykorzystywane są również na inne sposoby, głównie jako źródło tlenu przy procesach przemysłowych.

Koncentratory tlenu – charakterystyka

Koncentratory tlenu to stosunkowo nowoczesne urządzenia, które cieszą się coraz większą popularności a medycynie oraz przemyśle.

Zasady działania koncentratorów tlenu

Odpowiednio dobrany koncentrator tlenu powinien zapewniać ciągły dostęp tlenu . Najprostsze modele składają się z dwóch cylindrów, wypełnionych zeolitem zdolnym zabsorbować azot z powietrza. W każdym cyklu jeden z cylindrów zostaje napełniony powietrzem, a drugi jest dekompresowany do ciśnienia atmosferycznego.

Cykle cały czas się powtarzają i trwają zazwyczaj ok. 20 sekund. Standardowe koncentratory tlenu dostarczają stałe dostawy powietrza os tężeniu tlenu 50-90% i do ok. 5 litrów na minutę. Koncentrator tlenu to urządzenie, które niektórym może wydawać się skomplikowane, jednak jest całkiem proste w obsłudze.

Obecnie dostępne są nawet modele, dostarczające powietrze do objętości 10 litrów na minutę, które rozmiarami nie różnią się wiele od tych, które dostarczają go do 5 litrów.

Koncentratory tlenu – zasady bezpieczeństwa

Koncentratory tlenu uważane są za znacznie bezpieczniejsze niż butle ze stężonym tlenem. W razie awarii sprzętu ilość tlenu w pomieszczeniu nie zostaje zwiększona, a więc przedmioty łatwopalne nie zwiększają swojej palności i nie ma ryzyka wybuchu pożaru, co zdarza się w przypadku zwykłych butli.

Do użytkowania koncentratora tlenu nie jest potrzebna profesjonalna wiedza. Instrukcja obsługi jest prosta i nawet laicy z łatwością zapoznają się z nowym sprzętem. Urządzenia wykorzystywane są często przez pacjentów, mających problemy z oddechem, którzy wymagają ciągłych dostaw tlenu także we własnych domach.

Koncentratory tlenu Lublin – wybierz najlepsze modele

Koncentratory tlenu Lublin charakteryzują się wysoką jakością, pełnym bezpieczeństwem oraz łatwością w obsłudze. Osoby poszukujące bezpieczniejszej wersji dostawy tlenu, pacjenci, którzy chcą zrezygnować z niepewnych butli z tlenem, powinny postawić na nowocześniejszą opcję.

Koncentratory tlenu, dzięki dobrej dostępności i rozsądnej cenie, wybierane są coraz częściej nie tylko przez mieszkańców Lublina i okolicy, ale przez osoby z problemami oddechowymi z całej Polski.

Warto pamiętać, że pd sprawności sprzętu medycznego często zależy życie pacjenta, dlatego warto stawiać na to, co nowoczesne i sprawdzone. Koncentratory tlenu Lublin stanowią doskonałą alternatywę dla tych, którzy cenią sobie to, co najlepsze i chcą w pełni zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Koncentratory tlenu mogą być stosowane w domowym zaciszu, bezpośrednio przez pacjentów, zapewniając komfort i bezpieczeństwo. Jest to jedna z ich licznych zalet, która sprawia, że sprzęt ten cieszy się rosnącą popularnością z każdym dniem.

Udostępnij to!