Jak stworzyć własnoręcznie profesjonalne wizytówki?

Jeśli masz swoją firmę, na pewno zechcesz również zaopatrzyć się w wizytówki. Dobrze wyglądające, twarde kartoniki niewielkiego formatu pozwolą Ci zapaść w pamięć potencjalnemu klientowi. Skąd jednak takie wizytówki wziąć?


W obecnych czasach domowe drukarki posiadają na tyle wysoką rozdzielczość (nawet do 600dpi), że w zupełności nadadzą się, by za ich pomoc wydrukować zaprojektowane wizytówki. Stworzony wzór powinno się drukować na nieco twardszym papierze, najczęściej na kartonie – o gramaturze od 160 do 315 g/m2.

Kiedy już wydrukujesz swoje wizytówki, przychodzi pora, by odpowiednio je pociąć. Tutaj z pomocą przychodzi gilotyna do wizytówek. To proste, niezajmujące zbyt wiele miejsca urządzenia, które pomogą profesjonalnie podzielić wydruki na wizytówki. Dzięki nim Twoje reklamy będą wyglądały profesjonalnie i nie trzeba będzie martwić się o nierówno poucinane końce.

Gilotyna do wizytówek

Na rynku można znaleźć trzy rodzaje tych urządzeń: automatyczne, pół automatyczne i manualne. Różnią się przede wszystkim ceną i możliwościami. Manualna gilotyna do wizytówek posiada z reguły tylko jedną opcję wymiarową i wycina z nieco mniejszą dokładnością od urządzeń automatycznych. Dzięki nowym technologiom wszystkie rodzaje gilotyn na rynku posiadają możliwość wycinania do spadów, co znacznie ułatwia pracę.

Jak wybrać odpowiednią gilotynę?

Wycinarki automatyczne posiadają możliwość zmiany ustawień wymiarów wycinanego pola. Dzięki wyświetlaczowi, w który wpisuje się polecenie, korzystanie z takich gilotyn jest niezwykle łatwe. Po włączeniu programu nie musisz robić nic więcej.
Zanim przystąpisz do drukowania wizytówek, warto pamiętać, że większość wycinarek nie radzi sobie z gramaturą papieru powyżej 300 g/m2, dlatego upewnij się, że dokonałeś wydruku na odpowiednim papierze.

Udostępnij to!