Regały chłodnicze to wymóg każdego sklepu spożywczego

Regały chłodnicze to wymóg każdego sklepu spożywczego

Każdy sklep spożywcy mający w ofercie świeże produkty takie jak mięso, sery, wędliny czy łatwo psujące się warzywa i owoce, powinien posiadać regały chłodnicze.

Regały dla sklepu spożywczego

Jest to specjalny rodzaj półek sklepowych z możliwością chłodzenia towaru i regulacją temperatury, można więc indywidualnie dobrać ilość stopni do produktów, które chcemy w regale umieścić.

Regały chłodnicze w zależności od modelu posiadają kilka półek i mogą być otwarte lub zamykane szybą przesuwną lub drzwiczkami. Świetnie sprawdzają się szyby samozamykające się, dzięki temu zapominalscy klienci nie pozostawią regału otwartego a tym samym nie narażą sklepu na koszty związane ze zwiększonym poborem prądu przez urządzenie.

Taki rodzaj urządzenia przestrzeni sklepowej jest koniecznością, ponieważ w sklepie spożywczym regały chłodnicze to podstawa i bez nich sanepid nie wyda zezwolenia na rozpoczęcie lub kontynuowanie działalności. Poza tym sklep nieposiadający na wyposażeniu tego typu półek ponosiłby ciągłe straty związane z psuciem się towaru pod wpływem zbyt wysokiej temperatury. Byłby także narażony na skargi ze strony klientów, kupujących zepsute produkty. Dlatego właśnie regały chłodnicze to element wyposażenia, od którego powinno się rozpoczynać planowanie i urządzanie wnętrza sklepu. Koszt nowych regałów jest stosunkowo wysoki, dlatego czasami opłaca się rozejrzeć za opcją dzierżawy takiego sprzętu lub za możliwością zakupu regałów używanych, na przykład z likwidujących się placówek.

Obecnie regały produkowane są w przeróżnej kolorystyce, wymiarach i stylach, będą więc pasowały do wnętrza każdego sklepu.

Udostępnij to!